Transport / Distributie

Soferi profesionisti Germania Full-Time

PROWORKERS S.R.L

Website Facebook
Descriere

Firma de transport din Germania cauta personal pentru ocuparea locului vacant de sofer de tir.

  • se lucreaza de luni pana vineri;
  • durata timpului zilnic de munca: 8h/zi;
  • contractul individual de munca va fi semnat in Germania.

Conditii de angajare:

  • Permis auto categoria: C+ E, cerificat ADR, atestat transport marfa, card digital – tahograf;
  • Experienta in domeniu ;
  • Limba engleza nivel mediu / avansat sau germana nivel mediu;
  • Fara fapte inscrise in cazierul judiciar;
  • Persoane dinamice, adaptabile la noi medii de lucru, serioase, cu atitudine pozitiva.

Alte conditii:

  • se ofera cazare contra cost 220 euro / luna;
  • transportul din Romania in Germania: se plateste de angajat;
  • nu se ofera masa.

Responsabilitati

Soferul raspunde personal de:

  • respectarea la timp si intocmai a programului de incarcare si descarcare a marfii;
  • respectarea timpilor de conducere si de odihna;
  • asigurarea integritatii marfii pe timpul transportului;
  • conlucrarea in bune conditii cu dispecerul;
  • intocmirea documentelor de transport;
  • integritatea autovehiculului pe care il are in primire;
  • integritatea marfurilor transportate;
  • cheltuirea judicioasa a sumelor primite ca avans de deplasare;
  • intretinerea autovehiculului, ceea ce presupune:
  • efectuarea la timp a reviziilor, schimburilor de ulei si filtre, gresarea elementelor ce necesita aceasta operatiune;
  • exploatarea autovehiculului in conformitate cu instructiunile prevazute in cartea tehnica a acestuia;
  • tine evidenta valabilitatii tuturor documentelor si verificarilor vehiculului;
  • tine legatura cu operatorul de transport care-l coordoneaza direct, transmitand informatii despre desfasurarea cursei;
  • soferul va raspunde personal in fata organelor in drept (politie, vama) de marfurile transportate si netrecute in documentele de transport;
  • soferul va raspunde in fata legii pentru pagubele cauzate firmei din vina sa si va avea contractul de munca desfacut potrivit art 130 litera i) din Codul Muncii.

Limbi straine:
  • germana - Mediu
  • engleza - Mediu

Detalii

  • Posturi disponibile: 10
  • Tip contract: Nedeterminata
  • Locatie: Damme, GERMANY
  • Domeniu: Transport / Distributie
  • Calificare: Sofer masina de mare tonaj
  • Nivel experienta: Mid-Level/Peste 3 Ani Exp
  • Permis de conducere (categoriile): C,E
  • Salariu: 1400 - 1800 EUR / Luna

Aplica pentru job