Medicina umana

Angajari in domeniul medical Full-Time

PROWORKERS S.R.L

Website Facebook
Descriere

ProWorkers promoveaza pentru partenerii sai din Germania si Marea Britanie – anunturi cu posturile vacante.
Partenerii nostri cauta personal calificat  in domeniul medical, cunoscatori de limba germana – nivel B1, pentru Germania, respectiv de limba engleza – nivel C1, pentru Marea Britanie.
Iti doresti un loc de munca in Germania sau Marea Britanie cu contract de munca conform legislatiei?
Proworkers impreuna cu partenerii sai straini, iti ofera aceasta posibilitate. Daca ai o dipoma in domeniul medical noi te ajutam si iti facilitam gasirea unui loc de munca bine platit, in domeniul tau.

Locul de munca:

Oferta noastra de locuri de munca este pentru intreg teritoriul Germaniei si pentru intreg teritoriul Marii Britanii, in functie de solicitarile partenerilor nostri si de calificarea dvs..

Cerinte:

  • Certificat profesional in domeniu medical.
  • Limba germana la nivel mediu spre avansat, minim nivel  B1 prevazut in Certificatul European de competenta lingvistica, limba engleza la nivel avansat pentru Marea Britanie.
  • Varsta maxima 50 ani
  • Persoana sociabila, rabdatoare, empatica, calma,  intelegatoare, serioasa, responsabila si adaptabila

Se ofera:

Salariul brut cuprins intre 3000 si 8000 de euro, respectiv 3000 si 8000 de lire, in functie de nivelul de cunoastere al limbii germane / engleze si experienta profesionala. Concediul de odihna conform legislatiei in vigoare, specifica tarii partenere. Program de lucru saptamanal 40 ore. Contract de munca pe o perioada nedeterminata. Conditiile salariale, concediul de odihna, programul de lucru si contractul de munca sunt in conformitate cu legislatia Germaniei, respectiv Marii Britanii.
Oferta de munca este orientativa, urmand sa va facem o oferta personalizata dupa obtinerea CV-ului dvs.

Mod de aplicare:

Transmiteti prin e-mail la adresa office@proworkers.eu, urmatoarele documente:

  • CV in limba germana;
  • Copia actului de identitate;
  • Documente din care rezulta profesia si experienta dv.;
  • O fotografie;
  • O scrisoare de intentie in care sa mentionati o adresa de Skype, si datele si orele cand puteti fi contactat/a.

Responsabilitati

Sa duca la indeplinire responsabilitatile si sarcinile din Fisa Postului si Contractul de Munca, semnat in Germania sau Marea Britanie.

  • ingrijirea corporala a pacientilor
  • evaluarea, planificarea, implementarea nevoilor de sanatate si asistenta sociala pentru pacientii
  • se asigura ca procesele administrative sunt livrate în mod eficient la cerințele legislative
  • completarea dosarelor/fiselor de observatii ale pacientilor
  • administrarea si evidenta tratamentelor medicale si asigurarea stocului disponibil de medicamente
  • monitorizarea indicatorilor fiziologici .

Limbi straine:
  • engleza - Avansat
  • germana - Avansat

Detalii

  • Posturi disponibile: 10
  • Tip contract: Nedeterminata
  • Locatie: Diepholz, GERMANY
  • Domeniu: Medicina umana
  • Calificare: Asistent medical generalist
  • Nivel experienta: Mid-Level/Peste 3 Ani Exp
  • Permis de conducere (categoriile):
  • Salariu: 3000 - 8000 EUR / Luna

Aplica pentru job